środa, 15 czerwca 2016

Budowa wózka widłowego.

Wózek widłowy (ang. forklift), jest to niewielki w rozmiarze pojazd mechaniczny. Napędzany silnikiem elektrycznym, spalinowym lub paliwem jakim jest gaz. Stworzony został do podnoszenia towarów o znacznych rozmiarach oraz ciężarze i transportu  ciężkich ładunków na niewielkich odległościach z którymi ludzie nie dają sobie rady.
Wózków widłowych używany w pracy w gałęziach przemysłu i gospodarki. Ładunki przewożone są  na drewnianych paletach, dzięki którym możemy łatwo umieścić ładunek na podnośniku wózka.
W niemal każdym zakładzie czy fabryce, porcie, magazynie, dużym sklepie, hurtowni, wykorzystywane są wózki widłowe, dzięki którym można sprawniej wykonywać ciężkie prace przy wyładunku i załadunku, oszczędzając tym samym czas pracy, można wydajniej zagospodarowywać przestrzeń potrzebną na przechowanie towarów i szybciej wykonać związane z tym czynności. Bez tej zmyślnej maszyny, potrafiącej podnieść i przewozić ciężkie towary, obecny transport, handel oraz produkcja, nie miałyby szans na rozwój w tak szybkim tempie.

Budowa wózka widłowego.
 Głównymi elementami wózka widłowego są:
  1. Maszt wózka.
  2. Siłownik podnoszenia.
  3. Karetka.
  4. Widły.
  5. Rama bezpieczeństwa.
  6. Kierownica.
  7. Fotel operatora.
  8. Pokrywa silnika.
  9. Przeciwwaga.
  10. Koło tylne.
  11. Siłownik przechyłu.
  12. Koło przednie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz